Decoshine

Natural handmade candles

Świece
Kokosowe

Świece z wosku kokosowego palą się powoli, czysto i nie wytwarzają dymu podczas spalania. W świecach z wosku kokosowego nie zobaczymy tunelowania ze względu na niską temperaturę chłodzenia topnienia. Świece z wosku kokosowego są w 100% naturalne i biodegradowalne wosk kokosowy powstaje poprzez wyciskanie miąższu, proces filtracji. Świece z wosku kokosowego doskonale absorbują zapachy i kolory. 

Świece
Palmowe

Świece z wosku palmowego to naturalne świece w 100% ekologiczne. Co bardzo istotne, świece nie wytwarzają dymu podczas spalania, co jest bardzo widoczne zaraz po zdmuchnięciu. Ponadto mają wyższą twardość i temperaturę topnienia niż wosk sojowy i parafina. Wosk ten jest bardziej wymagający niż wosk sojowy. Jego krystalizacja pozwala na wykonywanie świec o pięknym i niezwykłym kształcie. Wosk palmowy może przybierać kształt niewielkich płatków o białej barwie. Wosk wytwarza kryształki, które przypominają szron. Pojawiają się one w trakcie jego powolnego zastygania.

Świece
sojowe

Świece z wosku sojowego są w ostatnich czasach najbardziej popularne. Jedną z zalet świec z wosku sojowego jest umiejętność zapewnienia świecy powstałej na jego bazie głębi zapachowej i dobrej ekspozycji aromatu. Naturalny wosk sojowy dobrze wydobywa zapachy kompozycji zapachowych lub olejków eterycznych do nich dodanych. 

Świece
Żelowe

Klasyczne, woskowe świece mają matową barwę, której nie da się zmienić. Odpowiedzią na to jest żel parafinowy z którego można wykonać przezroczyste świece. Cechują się galaretowatą konsystencją, która w żaden sposób nie traci na swoich właściwościach. Wręcz przeciwnie – świece żelowe nie wytwarzają efektu dymienia i są bardzo wydajne. 100 gramów żelu może wypalać się nawet do 70 godzin!